Mesaj gönder
products

CAS 51-43-4 API Farmasötik Adrenoseptör Agonistleri Epinefrin Adrenalin Tozu

Temel bilgi
Menşe yeri: Çin
Marka adı: HNB
Sertifika: ISO
Model numarası: L-Epinefrin
Min sipariş miktarı: 1 kg
Fiyat: Negotiable
Ambalaj bilgileri: Alüminyum folyo çanta
Teslim süresi: Genellikle3-5gün
Ödeme koşulları: L/C, D/A, D/P, T/T, , MoneyGram, Alibaba Güvence Siparişi
Yetenek temini: 5000kg/Ay
Detay Bilgi
CAS: 51-43-4 MF: C9H13NO3
MW: 183,20 Şartname: %99
EINECS numarası: 200-098-7 Dış görünüş: 在线亚洲色午夜理论片AV大片_日韩AⅤ无码免费一区二区三区_我和子的性关系A片_日本亚洲欧美在线播放
Örnek: Mevcut Naber: +86152 029 61574
Vurgulamak:

İlaç Adrenalin Tozu

,

CAS 51-43-4 API İlaç

,

API Adrenoseptör Agonistleri Epinefrin Tozu


Ürün Açıklaması

API Farmasötik CAS 51-43-4 adrenoseptör agonistleri Epinefrin adrenalin tozu

CAS 51-43-4 API Farmasötik Adrenoseptör Agonistleri Epinefrin Adrenalin Tozu 0

Ürün adı

ADRENALİN;L-EPINEFRİN

Dış görünüş

Beyaz Kristal Toz

CAS

51-43-4

MF

C9H13HAYIR3

Saflık

%99

Depolamak

Serin kuru yerde saklayınız.

CAS 51-43-4 API Farmasötik Adrenoseptör Agonistleri Epinefrin Adrenalin Tozu 1

 

Tanıtımı ADRENALİN L-EPINEFRİN

 

L-adrenalin olarak da bilinirL-EPINEFRİN, evcil hayvanların (sığır ve koyun) adrenal medullasından ekstrakte edilir veya yapay yöntemlerle sentezlenir ve hem α hem de β reseptörleri üzerinde agonistik etkilere sahiptir.Adrenalin, adrenal medulladaki kromoforlardan salgılanan bir hormondur.Esas olarak sempatik sinir sisteminin düzenlenmesinde rol oynar.


L-EPINEFRİNbeyaz veya kirli beyaz kristal toz, kokusuz ve tadı acıdır.Suda çok az çözünür, etanol ve kloroform gibi organik çözücülerde çözünmez, mineral asit veya sodyum hidroksit çözeltisinde çözünür.Nötr veya alkali sulu solüsyonda kararsız, doymuş sulu Chemicalbook solüsyonu zayıf alkali reaksiyon gösterir.Hidrokloridi yaygın olarak kullanılır, suda kolayca çözünür, %0.1 sulu çözelti pH 2.5~5.0, ürün ve tuzu kolayca ayrışır ve oksitler, bazlar, ışık ve ısı ile karşılaştığında pembe ila kahverengimsi kırmızıya oksitlenir.

 

L-adrenalin, kalp fonksiyonunu eski haline getirmek için acil bir ilaç olarak kullanılır: genellikle anafilaksi, boğulma, bulaşıcı hastalıklar, ilaç zehirlenmesi, cerrahi kazalar ve kalp bloğunun neden olduğu zayıf veya ani kalp durması için kullanılır.Tam kalp durması durumunda etkili suni teneffüs ve kalp masajı ile birlikte intrakardiyak enjeksiyon kullanılabilir.


L-adrenalin alerjik hastalıklar için kullanılır: deri altı veya kas içi enjeksiyon, anafilaksi, ürtiker, bronşiyal astım, toynak memesi iltihabı vb. gibi alerjik hastalıkları tedavi edebilir. Ayrıca, bağışıklık serumu ve aşıların neden olduğu alerjik reaksiyonlar için de etkilidir.


L-adrenalin lokal anesteziklerle kombinasyon halinde uygulanır: Lokal kan damarlarını daraltmak ve lokal anesteziklerin emilimini geciktirmek için her 100 ml lokal anesteziğe 0,5~1 ml %0,1 adrenalin solüsyonu eklenir, bu da anestezi süresini uzatabilir ve toksik etkiyi azaltabilir anesteziklerin reaksiyonu.4. Lokal hemostatik ilaç olarak topikal kullanım: 1:5000~1:100,000 solüsyon lokal olarak lokal kan damarlarını daraltmak ve burun mukozası, uterus, diş etleri veya cerrahi bölge vb. kanamaları durdurmak için kullanılır.

 

Uygulama ve İşlevi ADRENALİN L-EPINEFRİN

 

1. L-adrenalinin kalp üzerindeki etkisi
L-adrenalin kalpteki β1 reseptörlerini uyarır, miyokardiyal kontraktiliteyi güçlendirir, iletimi hızlandırır, kalp atış hızını hızlandırır ve kalp debisini artırır;ayrıca koroner damarları genişletir ve miyokardiyal kan akışını iyileştirir.Miyokardiyal oksijen tüketimini artırabilen ve miyokardiyal uyarılabilirliği iyileştirebilen miyokardiyal metabolizmayı geliştirir.Doz çok büyükse veya intravenöz enjeksiyon hızı çok hızlıysa, aritmiye ve hatta ventriküler fibrilasyona neden olabilir.

2. L-adrenalinin kan damarları üzerindeki etkisi
L-adrenalin, esas olarak vücudun farklı bölgelerindeki kan damarları üzerindeki farklı reseptör türleri nedeniyle, kan damarları üzerinde hem daraltıcı hem de diyastolik etkilere sahiptir.α reseptörlerinin hakim olduğu deri, mukoza ve iç organların (böbrek gibi) kan damarları üzerinde güçlü bir büzücü etkiye ve β2 reseptörlerinin hakim olduğu koroner damarlar ve iskelet kası damarları üzerinde diyastolik bir etkiye sahiptir.

3. L-adrenalin kan basıncını yükseltir
L-adrenalin aynı zamanda kalbi heyecanlandırır, küçük dozlar sistolik kan basıncını artırabilir, diyastolik kan basıncını değiştirebilir veya azaltabilir;büyük dozlar hem sistolik hem de diyastolik kan basıncını artırır.

4. L-adrenalinin düz kas üzerindeki etkisi
L-adrenalin, bronşiyal düz kas β2 reseptörlerini agonize eder, özellikle bronşiyal düz kas spazmı etkisinde daha belirgin olan bronşiyal düz kasları hızlı ve güçlü bir şekilde gevşetebilir;gastrointestinal kanalda mesane düz kas gevşeme etkisi zayıftır, ancak sfinkterin kasılma etkisi vardır.Ek olarak, epinefrin ayrıca α reseptörlerini agonize edebilir, bronşiyal mukozal kan damarlarını daraltabilir, bronşiyal mukozal ödemi azaltabilir ve bronşiyal bezlerin salgılanmasını azaltabilir.Gastrointestinal sistemin düz kas peristaltizmini inhibe edin, pilor ve ileal sfinkterleri kasın, ancak sfinkter spazmı olduğunda, aynı zamanda rahatlatıcı bir etkiye sahip olduğunda, sindirim bezlerinin salgılanmasını da azaltabilir.İris radyal kasını daraltın, göz bebeğini genişletin, geçici zar hayvanlarına sahip olmak geçici zar kasılmasına neden olabilir.Uterusun düz kası üzerindeki etki daha karmaşıktır ve esas olarak hayvanın türü, sel döngüsünün farklı aşamaları ve gebeliğin olup olmadığı ile ilgilidir.Ayrıca adrenalin solunum merkezini uyarır ve kan şekerini yükseltir.

 

diğer adıADRENALİN L-EPINEFRİN: 

 

L-Epinefrin
L-Adrenalin tabanı
1-3,4-Dihidroksi-alfa-(metilaminometil)benzil alkol
L-Adrenalin
L-Adrenalin
epinefrin
adrenalin
4-[(1R)-1-hidroksi-2-(metilamino)etil]benzen-1,2-diol
4-[(1R)-1-hidroksi-2-(metilamino)etil]benzen-1,2-diol hidroklorür (1:1)
(2R)-2-(3,4-dihidroksifenil)-2-hidroksi-N-metiletanaminyum
(2S)-2-(3,4-dihidroksifenil)-2-hidroksi-N-metiletanaminyum
Epinefrin, L(-)-

 

COA'sıADRENALİN L-EPINEFRİN

 

CAS 51-43-4 API Farmasötik Adrenoseptör Agonistleri Epinefrin Adrenalin Tozu 2

İletişim bilgileri
Gary Liu

Telefon numarası : +8615202961574

Naber : +8618629242069